вівторок, 25 вересня 2018 р.

Електронне урядування


Практична робота  «Електронне урядування»
Завдання. Самостійно створити презентацію згідно сценарію.
СЦЕНАРІЙ УЧНІВСЬКОЇ  ПРЕЗЕНТАЦІЇ  «Електронне урядування»

Слайд 1(застосувати до слайдів довільний стиль фону ). Заголовок(розмір: 47 пт): Електронне урядування (анімований). Підзаголовок(розмір: 35 пт): П.І.Б учня, котрий створює презентацію, клас, дата створення. Ілюстрації: фото палітурки  Конституції  України. . Анімація для переходу на другий слайд.

Слайд 2. Заголовок: Що означає термін «електронне урядування»? Текст(розмір: 24 пт): відомості про взаємодію між громадянами та владою. Ілюстрації:  скріншот сайтів взаємодії між  владою і  громадянами (без анімації). Анімація для переходу на третій слайд.

Слайд 3. Заголовок: Що  означає термін «громадська організація»? Текст: відомості про громадські організації України. Ілюстрації:  скріншот сайтів взаємодії між  владою і  громадськими організаціями. Анімація для переходу на четвертий слайд.
Слайд 4. Заголовок: Які інформаційні процеси відбуваються під час урядування? Текст: відомості  про урядовий сайт України. Ілюстрації:  скріншот головної сторінки  урядового сайту. Анімація для переходу на п’ятий слайд.
Слайд 5. Заголовок: Що означає термін «юридична особа»? Текст: відомості про  статус юридичних осіб в Україні. Ілюстрації:  скріншот сайту юридичної особи. Анімація для переходу на 6 слайд.
Слайд 6. Заголовок:   Що означає термін «інформаційна взаємодія між органами влади»?  Текст: відомості про  інформаційну взаємодію органів влади.  Ілюстрації:  скріншот сайту міністерства освіти та науки. Анімація для переходу на 7 слайд.
Слайд 7. Заголовок: Що означає термін «електронний уряд»?  Текст: відомості про структуру е-уряду. Ілюстрації:  схема  е-уряду. Анімація для переходу на 8 слайд.
Слайд 8. Заголовок(з анімацією):  Як громадяни  можуть  використовувати  «електронну демократію»? Текст:  Перелік  способів використання е-демократії? Ілюстрації: скріншот сайтів електронних торгів. Анімація для переходу на 9 слайд.
Слайд 9. Заголовок(з анімацією):  Які функції е-урядування? Текст: Перелік функцій е-урядування. Ілюстрації:  схема е-урядування в Україні. Анімація для переходу на 10 слайд.
Слайд 10. Заголовок(з анімацією):  Державне агентство з електронного урядування в Україні.   Текст: відомості про програми  е-урядування?  Ілюстрації: Структура державного агентства  е-урядування. Анімація для переходу на 11 слайд.
Слайд 11. Заголовок: Які існують моделі е-урядування? Текст: відомості про моделі е-урядування. Ілюстрації:  схема рівні  е-урядування. Анімація для переходу на 12 слайд.
Слайд 12. Заголовок(з анімацією): Яким чином  громадяни  можуть отримати адміністративні послуги ? Текст: Перелік  можливих  адміністративних послуг під час самоврядування. Ілюстрації: фото  робота  помічника . Анімація для переходу на 13 слайд.
Слайд 13. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «електронні послуги»? Текст: Перелік  електронних послуг в Україні. Ілюстрації: зразки електронних послуг.
Слайд 14. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «електронний запис» на виконання ЗНО? Текст: Схема реєстрації на ЗНО. Ілюстрації: схема локальної взаємодії між абітурієнтом та центром ЗНО. Анімація для переходу на 15 слайд.
Слайд 15. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «електронна черга»?  Текст: Відповідь на запитання «Які завдання електронного урядування?
.

Форматування сторінок текстового документа



Практична робота.
Текстовий редактор. Форматування текстового документа.
Технічні вимоги до текстового документа: 
  Виконати налаштування параметрів сторінки:
Формат сторінки – А3; ліве поле - 1,8 см, праве поле – 1,6 см, верхнє поле – 1,5 см, нижнє поле – 1,7 см.
Виконати налаштування параметрів об’єктів на сторінці:
Заголовок – вирівнювання по центру, шрифт -Arial Black, рівень контуру – напівжирний курсив, розмір шрифту - 19 пт,  колір – темно-червоний.
Основний текст – вирівнювання по ширині, шрифт - Times New Roman, розмір – 15 пт,  колір –світло-коричневий.
Абзаци:  лівий відступ першого рядка – 1,3 см, міжрядковий інтервал – 1,2 см, інтервал між абзацами: перед абзацами 1 см  і після абзаців 1 см.
Список розташувати у дві колонки  з роділювачем на аркуші з нумерацією: список створити у  форматі: а)____; б)____; в)_____; 
Нижній колонтитул: містить запис про автора роботи, а саме: П.І.Б. учня, клас, дата виконання роботи. Колір сторінки: оранжевий. 
Водяний знак: герб закладу.  Рамка: фіолетова. 
Вставити номери  сторінок у верхньому колонтитулі праворуч.
Вставити зображення із  символів:  "©НАШ-ЛІЦЕЙ- 2018" розміром 1,8x1,2 см і розташувати в верхньому  колонтитулі по центру .
Вставити титульну сторінку, скориставшись шаблоном "Газетний папір", на якій прописана назва  текстового документа "Історія нашого  Ліцею"
Вставити текстове поле на титульну сторінку, в цьому полі записати "П.І.Б. учня, клас, дата виконання роботи" і розмістити це текстове поле внизу під заголовком титульної сторінки.

Текст для опрацювання

Герб ліцею 7

Історія нашого ліцею

Середня школа №7 була заснована в січні місяці 1954 року. Вона виникла на базі 2-ї та 25-ї шкіл міста. В школі було 19 викладачів та 370 учнів, старшим класом був сьомий.
До  жовтневої революції 1917 року в приміщенні нашої школи розташовувалось комерційне училище, а вже при радянській владі в ньому розташовувалась школа. В 1954 році колектив вчителів та учнів проробив велику роботу: потрібно було привести до ладу будівлю школи, пришкільну ділянку. Колективними зусиллями створювались майстерні, будувалась теплиця, голуб’ятник, крільчатник, упорядковувала спорт площадка.
Скільки любові, праці було вкладено у все, що тепер є в нашій улюбленій школі.
У нашій школі працювали вчителі: Шостак Зінаїда Петрівна; Горчинська Марія Францівна; -
Гавриленко Ірина Григорівна; Мельничук Тамара Сергіївна; Павловська Клара Євгенівна;
Найдорф Раїса Йосипівна; Рядченко Ганна Григорівна; Сидорук (Белова) Людмила Миколаївна; Герасимчук Тетяна Миколаївна; Ординська Людмила Григорівна; Рачук Ганна Миколаївна; Старовойт Марія Яківна; Дубинська Алла Аркадіївна.
Прекрасні вчителі були візитною карткою нашої школи. У першу чергу особливої уваги заслуговує вчителька російської мови і літератури Боб Ксенія Спиридонівна. Її особливими рисами є високий професіоналізм, ерудиція, виняткова інтелігентність.
Уроки української мови та літератури Ганни Григорівни Ридієнко були настільки цікаві, змістовні, захоплюючі й емоційні, що викликали захват не лише в учнів, але й і у вчителів. Як класний керівник Ганна Григорівна була турботливою матірю, чуйною і разом з тим вимогливою та суворою.
Улюбленицею всіх учнів була вчителька історії і суспільствознавства Нелла Бенціонівна Гольдіс. Її уроки історії відрізнялися високою ідейністю, змістовністю, теоретичною грамотністю. А як класний керівник Нелла Бенціонівна була зразком відданості дітям і взірцем правильної роботи з ними. Пройшло багато років, як Нелла Бенціонівна пішла на заслужений відпочинок, а її колишні учні, мов до рідної матері, постійно приходили до улюбленої вчительки додому.
39 років життя віддала школі №7 вчителька хімії Клара Євгенівна Козлова. Якщо вчителька зуміла прищепити таку любов до хімії своїм учням, і якщо навіть тільки один з них присвятив усе своє життя цій науці, то вона гідна всіляких похвал, бо дала країні вченого-хіміка. Цей випускник її гордість і радість. Це Коля Герасимчук. Чимало років він працював у Київському університеті, де отримав звання кандидата хімічних наук. Зараз вже професор, доктор хімічних наук Микола Герасимчук працює в Спрингфільдському університеті США.

неділя, 23 вересня 2018 р.

Форматування текстового документа


Практична робота.
Текстовий редактор. Форматування текстового документа.
Технічні вимоги до текстового документа:   Виконати налаштування параметрів сторінки:
Формат сторінки - А4; ліве поле - 2,5 см, праве поле – 1,5 см, верхнє поле – 1,5 см, нижнє поле – 2 см.
Виконати налаштування параметрів об’єктів на сторінці:
Заголовок – вирівнювання по центру, шрифт - Times New Roman, рівень контуру – напівжирний курсив, розмір шрифту - 18 пт,  колір – темно-синій.
Основний текст – вирівнювання по ширині, шрифт -Calibri, розмір - 16 пт,  колір – фіолетовий.
Абзаци:  лівий відступ першого рядка – 1 см, міжрядковий інтервал – 1,5 см, інтервал між абзацами: перед абзацами 15 пт  і після абзаців 15 пт.
Список розташувати у дві колонки  на аркуші з нумерацією: вигляду: 1)____; 2)____; 
Нижній колонтитул: містить запис про автора роботи, а саме: П.І.Б. учня, клас, дата виконання роботи. Колір сторінки: оранжевий. Водяний знак: тризуб.   Рамка: фіолетова. Вставити номери  сторінок у верхньому колонтитулі.
Вставити зображення символу "@" розміром 78x60 пт в нижньому правому кутку сторінки.
Вставити титульну сторінку, скориставшись шаблоном "Рух", на якій прописана назва "Правила безпеки та етикет електронного листування"
Вставити текстове поле на титульну сторінку, в цьому полі записати "П.І.Б. учня, клас, дата виконання роботи" і розмістити це текстове поле внизу титульної сторінки.

Зразок тексту для опрацювання:
Правила безпеки та етикет електронного листування
Електронна пошта - засіб спілкування людей, тому вона передбачає дотримання певних правил ввічливості. Деякі з них не відрізняються від загальноприйнятих норм людського спілкування:    
-починати текст листа слід з привітання, завершувати підписом;            
-якщо звертаєтеся до людини, з якою ви особисто не знайомі, називайте себе;
-не забудьте вжити слова «будь ласка», якщо звертаєтеся до кого-небудь з проханням;
-подякуйте, якщо хтось допомагає вам;
-слідкуйте за тоном вашого листа, намагайтеся уникати фраз, що можуть стати причиною конфлікту на релігійній, расовій, політичній чи іншій основі;
-не надсилайте в листах неперевірені дані без посилання на їхнє джерело;
намагайтеся не допускати граматичних помилок, використовуйте  засоби перевірки орфографії, надані поштовою службою.
-зазначайте тему свого листа. Часто користувач орієнтується саме на тему, коли переглядає пошту та обирає листи для отримання із сервера;
-не пишіть увесь текст листа великими літерами - його важко читати
не зловживайте позначкою високої важливості листа;
-не надсилайте в листах оголошень і реклами, якщо вони не є предметом обговорення;
-включайте до повідомлення цитати з листа, на який відповідаєте якщо ви посилаєтеся на деякі слова співрозмовника;
-не додавайте без потреби прикріплення до листа, це суттєво впливає на його розмір. За можливості стискайте файли, що прикріплюються. використовуючи програми-архіватори. Повідомляйте адресата, як: файли додаєте до листа, оскільки часто через прикріплені файли розповсюджуються комп'ютерні віруси.

середа, 19 вересня 2018 р.

Тест. Властивості об'єктів в MS Word

ТЕСТ  


Параметри сторінок в MS Word.

1.Інструменти для зміни властивостей сторінки знаходятьсяу вкладці:

Файл
Вигляд
Розмітка сторінки;
Основне

2. Який об'єкт можна створити за допомогою інструменту «Орієнтація»?

кількість сторінок;
межі сторінки;
альбомну сторінку;
тему сторінки.

3. Яку властивість можна змінити за допомогою інструмента «Тема»?

водяний знак;
кількість рядків на сторінці;
дизайн сторінки;
межі сторінки.

4. Яку властивість можна змінити за допомогою інструмента «Абзац»?

перша літера абзацу;
міжрядковий інтервал;
кількість абзаців;
колір тла абзацу.

5. 1. Який об'єкт можна створити за допомогою інструменту «ПОЛЯ»?

корінець;
колонтитули;
номер сторінки;
закладку.

6.Яку властивість можна змінити за допомогою інструмента «Стовпці»?

колір тла;
межі сторінки;
кількість стовпців на сторінці;
водяний знак.

7.Який об'єкт можна створити за допомогою інструменту «Текстове поле»?

текст на зображенні;
тема сторінки;
гіперпосилання;
ефект на сторінці.

8. Який об'єкт можна створити за допомогою інструменту «Символ»?

виноску;
спеціальний знак;
ефект символа;
тіні символа.

9.Яких об'єктів не містить МS Word?

Абзац, заголовок, списки, колір сторінки, водяні знаки сторінки
Символ, слово, інтервал, рядок, таблиця, формула
Ярлики сторінок, макети параграфу, індикатори змісту;
Гіперпосилання; колонтитули; закладки; буквиці.

10. Яких шрифтів не містить МS Word?

Засічні шрифти, рублені шрифти;
Напівжирні шрифти, підкреслені шрифти, фіксованої ширини;
Звичайні(прямі) шрифти, курсивні шрифти, декоративні шрифти;
Шрифти лівого індексу, міжрядкові шрифти.

11.Які властивості абзаців не містить МS Word?

Стиль;
Міжрядковий інтервал;
Вирівнювання;
Розташування.

12.Які властивості сторінок не містить МS Word?

формат;
анімація;
орієнтація;
водяний знак.

понеділок, 17 вересня 2018 р.

Персональне електронне середовище


Практична робота  «Персональне електронне середовище»
Завдання. Самостійно створити презентацію згідно сценарію.

СЦЕНАРІЙ УЧНІВСЬКОЇ  ПРЕЗЕНТАЦІЇ  «Персональне електронне середовище»

Слайд 1. Заголовок(розмір: 49 пт): Персональне електронне середовище (анімований). Підзаголовок(розмір: 37 пт): П.І.Б учня, котрий створює презентацію, клас, дата створення. Ілюстрації: анімоване фото, що містить емблеми електронних середовищ для колективного використання МS Office 365, LibreOffice та інші. Анімація для переходу на другий слайд.
Слайд 2. Заголовок: Що означає термін «хмарні технології»? Текст(розмір: 22 пт): зміст і призначення хмарних технологій в Інтернеті. Ілюстрації: схема змісту персональної хмари(без анімації). Анімація для переходу на третій слайд.
Слайд 3. Заголовок: Що означає термін «електронний календар користувача»? Текст: зміст та призначення електронних календарів для планування подій. Ілюстрації: анімація у вигляді швидкої зміни декількох ілюстрацій, на яких є електронні календарі. Анімація для переходу на четвертий слайд.
Слайд 4. Заголовок: Що означає термін «хмарний диск»? Текст: зміст та призначення хмарного дисків користувача. Ілюстрації: ілюстрація зразка хмарного диску в Інтернеті. Анімація для переходу на п’ятий слайд.
Слайд 5. Заголовок: Що означає термін «хмарний сервіс»? Текст: Зміст та призначення хмарних сервісів. Ілюстрації: Мережні додатки хмарного сервісу. Список хмарних додатків. Анімація для переходу на 6 слайд.
Слайд 6. Заголовок:   Як створити персональну базу знань за допомогою  хмарного сервісу?  Текст:  Зміст і призначення електронного блогу для персональної бази знань . Ілюстрації: зразки учнівських електронних блогів. Анімація для переходу на 7 слайд.
Слайд 7. Заголовок: Що означає термін «навігація в базі знань»? Текст:  способи організації навігації в персональній базі знань. Ілюстрації: скріншот змісту персональної бази знань. Анімація для переходу на 8 слайд.
Слайд 8. Заголовок(з анімацією):  Для чого потрібна «адресна книга» в хмарному сервісі користувача? Текст:  Зміст і призначення адресної книги користувача для колективної роботи в мережі? Ілюстрації: скріншот  адресної книги з її вмістом. Анімація для переходу на 9 слайд.
Слайд 9. Заголовок(з анімацією):  Як можна використати месенджер в колективній роботі над проектом? Текст: Перелік можливостей  месенджерів для колективної роботи. Ілюстрації: скріншот викорастання месенджерів в Інтернеті. Анімація для переходу на 10 слайд.
Слайд 10. Заголовок(з анімацією):  Якими способами здійснити обмін відео-файлами під час роботи над колективним проектом?   Текст: зміст та призначення персонального YouTube-каналу.  Ілюстрації: скріншот  колонтитулів на сторінці. Анімація для переходу на 11 слайд.
Слайд 11. Заголовок: Як  використати відео-канал в YouTube для  персонального навчання? Текст: призначення персонального відео-каналу в YouTube. Ілюстрації: фото відео-об’єктів на персональній сторінці в YouTube. Анімація для переходу на 12 слайд.
Слайд 12. Заголовок(з анімацією):   Як  використати безкоштовні освітні послуги навчального ресурсу Прометеус для поглибленого вивчення предметів?  Текст: Перелік онлайн курсів для учнів. Ілюстрації: скріншот сторінки, на якій відображено невидимі об’єкти на сторінці. Анімація для переходу на 13 слайд.
Слайд 13. Заголовок(з анімацією):  Як розв’язати  в мережі складну математичну задачу чи рівняння? Текст: Перелік  он-лайн математичних процесорів в Мережі. Ілюстрації: скріншот вікна математ. процесора Wolfram Alpha.

Від Інтернету людей до Інтернету речей





Практична робота  «Від Інтернету людей до Інтернету речей»
Завдання. Самостійно створити презентацію згідно сценарію.

СЦЕНАРІЙ ПРЕЗЕНТАЦІЇ  «Від Інтернету людей до Інтернету речей»

Слайд 1. Заголовок(розмір: 49 пт): Від Інтернету людей до Інтернету речей (анімований). Підзаголовок(розмір: 43 пт): П.І.Б учня, котрий створює презентацію, клас, дата створення. Ілюстрації: анімоване фото, що містить емблеми електронних середовищ для  Інтренету речей та тобто. Анімація для переходу на другий слайд.
Слайд 2. Заголовок: Що означає термін «Інтернет людей»? Текст(розмір: 24 пт): зміст і призначення  Інтернету для людини.  Ілюстрації: схема змісту персональних мереж(без анімації). Анімація для переходу на третій слайд.
Слайд 3. Заголовок: Що означає термін «Інтернет речей»? Текст: зміст та призначення електронних середовищ для розумних речей. Ілюстрації: анімація у вигляді швидкої зміни декількох ілюстрацій, на яких є розумні речі. Анімація для переходу на четвертий слайд.
Слайд 4. Заголовок: Що означає термін «Розумне місто»? Текст: зміст та призначення розумних міст  в Інтернет речах. Ілюстрації: ілюстрація зразків розумних міст. Анімація для переходу на п’ятий слайд.
Слайд 5. Заголовок: Що означає термін «Інтернет нано-речей»? Текст: Зміст та призначення Інтернет нано-речей. Ілюстрації: Мережні додатки хмарного сервісу. Список хмарних додатків. Анімація для переходу на 6 слайд.
Слайд 6. Заголовок:   Які способи взаємодії людини з Інтернет речима?  Текст:  Зміст і призначення електронного зв’язку з Інтернет речима. Ілюстрації: зразки електронних взаємодій в суспільстві. Анімація для переходу на 7 слайд.
Слайд 7. Заголовок: Що означає термін «когнітивний Інтернет речей»? Текст:  способи організації навігації  мережі Інтернет речей. Ілюстрації: скріншот змісту персональної бази знань. Анімація для переходу на 8 слайд.
Слайд 8. Заголовок(з анімацією):  Для чого потрібний  «рівень сенсорів в Інтернеті речей»? Текст:  Зміст і призначення сернсорів в мережі? Ілюстрації: скріншот  зразків сенсорів в мережі Інтернет речей? Анімація для переходу на 9 слайд.
Слайд 9. Заголовок(з анімацією):  Для чого потрібний  «рівень шлюзів та мереж» в Інтернеті речей»? Текст: Перелік можливостей  міжмашинних комунікацій. Ілюстрації: скріншот використання розумних речей в суспільстві. Анімація для переходу на 10 слайд.
Слайд 10. Заголовок(з анімацією):  Для чого потрібний  «сервісний рівень в Інтернеті речей»? Текст: зміст та призначення програмного сервісу в Інтернеті речей.  Ілюстрації: скріншот   програмного сервісу Інтернету речей. Анімація для переходу на 11 слайд.
Слайд 11. Заголовок: Як  використати рівень додатків Інтернету речей? Текст: зміст та призначення рівня додатків Інтернету речей . Ілюстрації: додатки для Інтернету речей. Анімація для переходу на 12 слайд.
Слайд 12. Заголовок(з анімацією):   Як  використати безкоштовний протокол НТТР в якості  традиційних WWW-послуг?  Текст: Перелік традиційних WWW-послуг. Ілюстрації: скріншот сторінки, на якій відображено традиційні WWW-послуг. Анімація для переходу на 13 слайд.
Слайд 13. Заголовок(з анімацією):  Як адаптувати персональну хмару до наявного оточення Інтернет речей? Текст: Перелік  он-лайн процесорів для роботи в мережі. Ілюстрації: скріншот вікна онлайн процесорів в мережі. Перехід на 14 слайд.
Слайд 14. Заголовок(з анімацією):  Які  є способи взаємодії  з оточенням Інтернет речей? Текст: Перелік  он-лайн календарів для взаємодії з Інтернет речами. Ілюстрації: скріншот вікна онлайн календарів з планами взаємодії з Інтернет речами.

субота, 8 вересня 2018 р.

Архітектура Smart-роботів



Практична робота  «Архітектура  Smart-робота»

Завдання. Самостійно створити презентацію згідно сценарію.

СЦЕНАРІЙ УЧНІВСЬКОЇ  ПРЕЗЕНТАЦІЇ  «Архітектура  Smart-робота»

Результат пошуку зображень за запитом "смарт роботи"

Слайд 1(застосувати до слайдів довільний стиль фону ). Заголовок(розмір: 47 пт): Архітектура  Smart-робота (анімований). Підзаголовок(розмір: 35 пт): П.І.Б учня, котрий створює презентацію, клас, дата створення. Ілюстрації: фото або відео, що містить сучасного  робота. Анімація для переходу на другий слайд.

Слайд 2. Заголовок: Що означає термін «три закони робототехніки»? Текст(розмір: 24 пт): відомості про три закони робототехніки. Ілюстрації:  фото автора трьох законів робототехніки (без анімації). Анімація для переходу на третій слайд.

Слайд 3. Заголовок: Що  означає термін «машина-автомат»? Текст: відомості про машини-автомати. Ілюстрації:  фото або відео машин-автоматів. Анімація для переходу на четвертий слайд.

  Гіпотези про циклічні ланцюги та кругообіги набуття досвіду(колективного мислення над невизначеностями та проблемами) суспільством розумних істот: 
1) ...- отримані дані про зміни об'єктів  -  здібності досліджувати ці дані - <-отримані навички сприйняття  та виявлення альтернатив, подій, явищ, процесів, систем, тощо-> інформація про аналіз даних та пошук адекватних критеріїв їх розпізнавання<-набуте уміння вироблення рішень різними способами обмежень та  мислення-> конкуренція критичного знання і способи їх кодування на платформах та архітектурах -  експерименти з "істиною" за різних умовах та перетвореннях <-осмислення "цінностей" за різними умовами їх існування->мудрість використання невизначеностей -інтуїція або виявлення  невідомого -просвітлення через нову реальність-інсайт переповнення-творчість доповненої реальності-абстрагування нестабільної віри в нову істину - доведення або спростування критеріїв виявленого...;
2) ...просвітлення-креативність-інтуїція-мудрість факту переосмислення знання<-цінності-> інформація <-інтереси-> оновлені знання<-потреби та вимоги->управління даними<-->прийняття рішення - реалізація рішення-перевірка  практикою отриманих результатів ... 
Результат пошуку зображень за запитом "Піраміда знання."Результат пошуку зображень за запитом "Піраміда знання."


Слайд 4. Заголовок: Які інформаційні процеси відбуваються в «машинах-автоматах»? Текст: відомості  про машини-автомати, в яких відбувається сприймання, перетворення, використання, передачі інформації на матеріальних носіях (гральні  автомати, тощо). Ілюстрації:  машини-автомати на виставці. Анімація для переходу на п’ятий слайд.

Слайд 5. Заголовок: Що означає термін «Обчислювальний інтелект робота»? Текст: відомості про начиння адапторами та датчиками Smart-робота. Ілюстрації:  нейрочипів розпізнавання зовнішніх образів та датчики для вимірювання  внутрішніх запасів та ресурсів  Smart-роботів. Анімація для переходу на 6 слайд.

Слайд 6. Заголовок:   Що означає термін «Емоційний інтелект робота»?  Текст: відомості про начиння роботів компромісними процесорами та сенсорними симуляторами.  Ілюстрації:  сенсорних екранів. Анімація для переходу на 7 слайд.
Результат пошуку зображень за запитом "смарт роботи"
Слайд 7. Заголовок: Що означає термін «Прогностичний інтелект робота»?  Текст: відомості про начиння робота довірчими  діапазонами явищ та контрольними пристроями подій. Ілюстрації: фото начиння комп’ютера. Анімація для переходу на 8 слайд.

Слайд 8. Заголовок(з анімацією):  Як робот  може отримувати  «живлення» та "імунітет" від різних "вірусних" загроз? Текст:  Перелік  способів живлення роботів? Ілюстрації: робот, що живиться від сонячних батарей. Анімація для переходу на 9 слайд.

Слайд 9. Заголовок(з анімацією):  Як робот  може отримувати знання і класифікувати інформацію на: духовну, пізнавальну, емоційну? Текст: Перелік і призначення пристроїв введення, що сприймають сигнали(інформацію) і обробляють їх подальшого для управління собою. Ілюстрації: анімоване фото сучасного робота. Анімація для переходу на 10 слайд.

Слайд 10. Заголовок(з анімацією):  Як робот може отримувати власну базу знань, умінь, навичок, компетенцій та збереження  пережитого досвід?   Текст: відомості про програми  обробки пам’яті, які визначають досвід та набуті компетенції  робота(мудрість)?  Ілюстрації: фото багатопроцесорних пристроїв виведення інформації. Анімація для переходу на 11 слайд.

Результат пошуку зображень за запитом "смарт роботи"


Слайд 11. Заголовок: Як робот узгоджує та регулює  поведінку власних  рухомих механізмів? Текст: відомості про програми, що аналізують: події, явища, факти, ситуації і надають їм смислу та значення. Ілюстрації: фото внутрішнього начиння  роботів. Анімація для переходу на 12 слайд.

Слайд 12. Заголовок(з анімацією): Яким чином Smart-робот мав би відреагувати  на образливе звернення в Інтернеті? Текст: Перелік  можливих реакцій Smart-робота – як кмітливої  і дотепної істоти. Ілюстрації: фото  робота  помічника. Анімація для переходу на 13 слайд.

Результат пошуку зображень за запитом "смарт роботи"

Слайд 13. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «зона можливостей робота»? Текст: Перелік  надзвичайних ситуацій в поведінці робота. Ілюстрації: фото робототехніки.
Слайд 14. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «задум Smart-робота»? Текст: Призначення маршрутизатора Smart-робота. Ілюстрації: схема локальної взаємодії Smart-роботів в конкуруючому середовищі. Анімація для переходу на 15 слайд.
Слайд 15. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «цінності Smart-робота»?  Текст: Як утворюються «цінності» Smart-робота. Ілюстрації: фото Smart-робота, що тушить пожежу. Анімація для переходу на 16 слайд.
Слайд 16. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «ментальна карта Smart-робота»?  Текст: Основні ментальні характеристики Smart-роботів. Ілюстрації: фото ментальної карти Smart-роботів з анімацією обертання їх на слайді. Анімація для переходу на 17 слайд.

Результат пошуку зображень за запитом "смарт роботи"
Слайд 17. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «катастрофа Smart-робота»? Текст: Перелік основних аварій Smart-роботів. Ілюстрації: фото Smart-роботів під час надзвичайної  ситуації. Анімація для переходу на тринадцятий слайд.
Слайд 18. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «ієрархія  Smart-роботів? Текст: Схема ієрархії повноважень  Smart-роботів. Ілюстрації: фото Smart-роботів з анімацією. Анімація для переходу на 19 слайд.
Слайд 19. Заголовок(з анімацією):   Які загрози несуть інтелектуальні революції Smart-роботів в суспільстві? Текст: Перелік  технологічних революцій в історії людства. Ілюстрації: фото Smart-роботів, що змагаються. Анімація для переходу на 20 слайд.
Результат пошуку зображень за запитом "смарт роботи"


Слайд 20. Заголовок(з анімацією): Що означає  термін «втомлені  Інтернет речі Smart-робота»? Текст: Перелік втомлених Smart-речей, що під’єднані в WI-FI-мережу в суспільстві роботів. Ілюстрації: фото Smart-речей з анімацією появи та зникнення їх на слайді. Анімація для переходу на 21 слайд.
Слайд 21. Заголовок(з анімацією): Які компанії «розвивають»   соціум  роботів-кіборгів? Текст: Перелік інформаційних  технологій, що використовують в соціумі роботів-кіборгів. Ілюстрації: фото соціуму Smart-роботів. Анімація для переходу на 22 слайд.
Слайд 22. Заголовок(з анімацією): Які компанії «вирощують» та «програмують»  Smart-роботів? Текст: Перелік  компаній,  що працюють в галузі робототехніки. Ілюстрації: фото люмпенізованого Smart-робота. Анімація для переходу на 23 слайд.
Слайд 23. Заголовок(з анімацією): Що  треба спочатку зробити з   придбаним Smart-роботом, щоб  він був у ваших персональних Інтернет речах? Текст: Перелік  дій, що створюють Інтернет речі? Ілюстрації: фото Smart-робота з анімацією   на слайді. Анімація для переходу на 24 слайд.
Слайд 24. Заголовок:  Як можна  експериментувати з Smart-роботами під час навчання в ліцеї? Текст: відомості про можливості  роботів під час навчання. Ілюстрації: фото   експериментів з Smart-роботами .
Слайд 25. Заголовок:  Що означає термін «шумовий фон» Smart-роботів? Текст: відомості про можливості  роботів. Ілюстрації: фото  неадекватних  експериментів з Smart-роботами.
Слайд 26. Заголовок:  Що означає термін  «індикатори безпеки» Smart-роботів? Текст: відомості про проблему вимірювання інтелекту та безпечної поведінки  Smart-роботів. Ілюстрації: фото  неадекватних  експериментів з Smart-роботами.
Алгоритм роботи індикаторів та детекторів Smart-роботів:
1.     Первинна діагностика явища(пошук аномалій, відхилень, від визначальних ознак явища та події).
2.       Інтелектуальне розпізнавання явища(кластерізація, пошук підпослідовностей або рядів, групування об’єктів в таблицю або матрицю , аналіз соціальних мереж).
3.       Аналіз в глибину і в ширину отриманих даних про явище (пошук зв’язків, причинно-наслідкових,  семантичних, спорадичних; пошук асоціативних правил та виключень з них, аналіз мережних взаємовпливів, та взаємодій).
4.       Прогнозування найближчого стану середовища(бінарне(дві можливості розвитку), полінарне(більше двох можливостей розвитку)
5.       Вибір способу управління реакцією на подію чи явище.

6.       Прийняття рішення про кластерізацію події  і збереження події в пам'яті.
Результат пошуку зображень за запитом "смарт роботи"


Слайд 27. Заголовок:  Що означає термін  нерегульований «фактор-помилки»  Smart-робота? Текст: відомості про проблему вимірювання «зони адекватності» Smart-роботів. Ілюстрації: фото   дослідів  над Smart-роботами.
Слайд 28. Заголовок: Мережа  Інтернет-роботів. Текст: відомості про інформаційну безпеку в мережі роботів. Ілюстрації: заходи для підвищення  безпеки в мережі роботів.
Алгоритм роботи регуляторів та синтезаторів електронної мови Smart-роботів в соціальній мережі:
  1) зчитування аналогових зразків природної мови з бази даних;
  2) зчитування оцифрованих зразків електронної мови з бази даних;
  3) порівняння відхилень у змістах і корекція під контекстні характеристики  події;
4) моделювання оцифрованої версії електронної мови за логіко-лінгвістичними шаблонами.
5)настроювання синтезаторів вимови та звуків під акустичні параметри контексту події
6) реалізація мовлення роботом.

Слайд 29. Заголовок: Дякую за увагу! Текст: Перелік  джерел інформації. Ілюстрації: фото  авторів презентації.